Referat | Målmænd | Spillerstatistik | Kæder | Periode-summary

Referat

Game timeEventTime
60:00 Kampen er slut - afventer godkendelse.[15:26]
60:00 Kampen er godkendt![15:26]
60:00 3. periode er slut.[14:54]
59:14 Norway erstatter målmanden med en ekstra markspiller.[14:53]
57:38 Norway har skudt på mål.[14:51]
57:34 Norway har skudt på mål.[14:51]
56:46 Belarus har skudt på mål.[14:50]
56:18 Udvisningen til #24 Nikita Mitsckevich er slut og Belarus spiller nu med 5 spillere på isen.[14:50]
55:37 Udvisningen til #6 Kristian Khenkel er slut og Belarus spiller nu med 4 spillere på isen.[14:49]
55:23 Norway har skudt på mål.[14:49]
54:55 Norway har skudt på mål.[14:48]
54:55 Norway har skudt på mål.[14:48]
54:54 Norway har skudt på mål.[14:48]
54:18 #24 Nikita Mitsckevich fra Belarus idømmes 2 minutter for High Sticking.[14:47]
53:41 Norway har skudt på mål.[14:46]
53:40 Norway har skudt på mål.[14:46]
53:37 #6 Kristian Khenkel fra Belarus idømmes 2 minutter for Holding.[14:46]
52:49 Norway har skudt på mål.[14:45]
52:35 Norway har skudt på mål.[14:45]
52:32 Norway har skudt på mål.[14:44]
52:31 Norway har skudt på mål.[14:44]
52:30 Norway har skudt på mål.[14:44]
52:24 Belarus har skudt på mål.[14:44]
52:23 Belarus har skudt på mål.[14:44]
52:23 Belarus har skudt på mål.[14:44]
52:23 Belarus har skudt på mål.[14:44]
50:08 Norway har skudt på mål.[14:42]
49:29 Udvisningen til #27 Erlend Lesund er slut og Norway spiller nu med 5 spillere på isen.[14:41]
49:21 Belarus har skudt på mål.[14:41]
49:20 Belarus har skudt på mål.[14:41]
47:56 I tiden 47:56 scorer Belarus til stillingen 5 - 3. Målet blev scoret af spiller #9 Yevgeni Lisovets. Scoringen blev assisteret af #13 Dmitri Zalamai.[14:39]
47:56 Udvisningen til #24 Carl Henrik Andersson annulleres pga. målet og Norway spiller nu med 4 spillere på isen.[14:39]
47:29 #27 Erlend Lesund fra Norway idømmes 2 minutter for High Sticking.[14:38]
46:47 #24 Carl Henrik Andersson fra Norway idømmes 2 minutter for Hooking.[14:37]
44:46 Belarus har skudt på mål.[14:35]
42:24 Belarus skyder pucken til icing.[14:31]
40:01 3. periode er startet.[14:28]
40:00 2. periode er slut.[14:12]
36:51 Norway har skudt på mål.[14:09]
35:36 I tiden 35:36 scorer Norway til stillingen 4 - 3. Målet blev scoret af spiller #4 Magnus Nilsen..[14:07]
35:36 Udvisningen til #11 Sergei Mikulchik annulleres pga. målet og Belarus spiller nu med 5 spillere på isen.[14:07]
34:49 #11 Sergei Mikulchik fra Belarus idømmes 2 minutter for Hooking.[14:06]
34:01 Belarus har skudt på mål.[14:04]
30:52 I tiden 30:52 scorer Belarus til stillingen 4 - 2. Målet blev scoret af spiller #18 Maksim Valkov. Scoringen blev assisteret af #6 Kristian Khenkel og #22 Aleksandr Kogolev.[13:59]
30:52 Udvisningen til #21 Kristian Nervik Nilsen annulleres pga. målet og Norway spiller nu med 5 spillere på isen.[13:59]
30:40 Belarus har skudt på mål.[13:59]
30:09 #21 Kristian Nervik Nilsen fra Norway idømmes 2 minutter for Slashing.[13:58]
30:05 Norway har skudt på mål.[13:57]
29:56 I tiden 29:56 scorer Belarus til stillingen 3 - 2. Målet blev scoret af spiller #18 Maksim Valkov. Scoringen blev assisteret af #12 Nikita Kryskin.[13:57]
29:56 Udvisningen til #27 Erlend Lesund annulleres pga. målet og Norway spiller nu med 5 spillere på isen.[13:57]
29:28 #27 Erlend Lesund fra Norway idømmes 2 minutter for Holding.[13:56]
28:14 Belarus har skudt på mål.[13:54]
28:05 Udvisningen til #11 Magnus Fischer er slut og Norway spiller nu med 5 spillere på isen.[13:53]
26:05 #11 Magnus Fischer fra Norway idømmes 2 minutter for Hooking.[13:51]
25:00 I tiden 25:00 scorer Norway til stillingen 2 - 2. Målet blev scoret af spiller #8 Endre Medby. Scoringen blev assisteret af #18 Simen Nilsen og #2 Tallak Lyngset.[13:49]
24:17 Belarus har skudt på mål.[13:48]
24:16 Belarus har skudt på mål.[13:48]
23:50 I tiden 23:50 scorer Belarus til stillingen 2 - 1. Målet blev scoret af spiller #18 Maksim Valkov. Scoringen blev assisteret af #12 Nikita Kryskin.[13:47]
22:40 Norway har skudt på mål.[13:45]
20:35 Belarus har skudt på mål.[13:42]
20:35 #1 Joachim Svendsen blokerer pucken for Norway.[13:43]
20:01 2. periode er startet.[13:41]
20:00 1. periode er slut.[13:26]
20:00 Belarus har skudt på mål.[13:26]
20:00 Belarus har skudt på mål.[13:26]
20:00 Belarus har skudt på mål.[13:26]
20:00 Belarus har skudt på mål.[13:26]
18:33 Udvisningen til #16 Markus Søberg er slut og Norway spiller nu med 5 spillere på isen.[13:23]
18:25 Udvisningen til #12 Nikita Kryskin er slut og Belarus spiller nu med 5 spillere på isen.[13:23]
17:32 #1 Gleb Ageev blokerer pucken for Belarus.[13:22]
17:30 Norway har skudt på mål.[13:22]
17:29 Norway har skudt på mål.[13:22]
16:53 Norway har skudt på mål.[13:21]
16:34 #16 Markus Søberg fra Norway idømmes 2 minutter for Slashing.[13:21]
16:25 #12 Nikita Kryskin fra Belarus idømmes 2 minutter for Holding.[13:20]
11:52 Udvisningen til #14 Jørgen Karterud er slut og Norway spiller nu med 5 spillere på isen.[13:14]
11:32 Belarus har skudt på mål.[13:14]
11:30 Belarus har skudt på mål.[13:14]
11:28 Belarus har skudt på mål.[13:14]
11:22 Belarus har skudt på mål.[13:14]
09:52 #14 Jørgen Karterud fra Norway idømmes 2 minutter for High Sticking.[13:12]
09:04 Norway har skudt på mål.[13:11]
08:30 Norway har skudt på mål.[13:10]
06:30 I tiden 06:30 scorer Norway til stillingen 1 - 1. Målet blev scoret af spiller #16 Markus Søberg. Scoringen blev assisteret af #22 Markus Noteng.[13:08]
06:11 I tiden 06:11 scorer Belarus til stillingen 1 - 0. Målet blev scoret af spiller #21 Viacheslav Fadeev. Scoringen blev assisteret af #18 Maksim Valkov.[13:07]
04:14 Belarus har skudt på mål.[13:04]
04:07 Norway har skudt på mål.[13:03]
03:13 Norway skyder pucken ud af spil.[13:02]
02:49 Belarus løber off-side.[13:02]
00:00 Din liveoperatør har nu sat sig bag rattet for at styre dig igennem kampen og er ved sætte holdene op. God fornøjelse når kampen starter![12:31]
00:00 Velkommen til kampen i U18 i Esbjerg mellem Belarus og Norway.

Starting Goalkeepers i dagens kamp er ##1 Gleb Ageev for Belarus og ##1 Joachim Svendsen for Norway.
[12:59]
00:00 Norway skifter målmand. Ind kommer #1 Joachim Svendsen.[12:37]
00:00 Belarus skifter målmand. Ind kommer #1 Gleb Ageev.[12:37]
00:00 Belarus skifter målmand. Ind kommer #1 Gleb Ageev.[12:59]
00:00 Norway skifter målmand. Ind kommer #1 Joachim Svendsen.[12:59]
00:00 1. periode er startet.[12:59]


Målmænd

---This game------Tournament total---
#GKSGASVPGPMINSGASVPGAA
1Gleb Ageev26388,46%36052688,466,00
20Mikhail Karnaukhov0 31201121091,075,00
 
 
---This game------Tournament total---
#GKSGASVPGPMINSGASVPGAA
1Joachim Svendsen28582,14%259561082,1410,15
20Dennis Smith0 260861879,0718,00
 


Spillerstatistik

-----This game--------Tournament total---
#PosPlayerLineGAPPeMiGPGAPPeMi
4RDA. Yatskevich200000300000
5LWV. Kubrakov (C)200000300012
6LDK. Khenkel101112302224
7RDN. Voles300000301100
8LDR. Dukov400000300012
9RDY. Lisovets410100320200
10RWA. Karakulka200000300024
11LWS. Mikulchik300012300024
12RDN. Kryskin1022123044510
13LDD. Zalamai201100302200
15CEO. Buyak100000300000
16CEN. Prishivalko400000300012
17LWA. Shantyko400000300012
18LWM. Valkov1314003731012
19RWV. Kashkar300000300000
21CEV. Fadeev310100320200
22RWA. Kogolev101100303312
23CEV. Zhuravliov200000300000
24LDN. Mitsckevich300012300036
 
 
-----This game--------Tournament total---
#PosPlayerLineGAPPeMiGPGAPPeMi
2LDT. Lyngset301100202212
3RDJ. Hofsli400000300000
4CEM. Nilsen110100320200
5LDC. Simonsen200000300000
6LWM. Pedersen (C)400000300000
8RWE. Medby210100320200
9CEM. Baar200000301112
11RDM. Fischer100012300036
14LWJ. Karterud100012321336
15RDM. Nørstebø300000311212
16RWM. Søberg110112350524
18LWS. Nilsen201100302212
21RWK. Nilsen300012300048
22LDM. Noteng101100302212
23LWE. Salsten300000301100
24CEC. Andersson400012200024
26CEM. Henriksen300000200000
27RDE. Lesund2000243000510
28RWH. Johansen400000300000
 


Kæder

1
Ageev
 
12
Kryskin
6
Khenkel
 
22
Kogolev
15
Buyak
18
Valkov
 
4
Yatskevich
13
Zalamai
 
10
Karakulka
23
Zhuravliov
5
Kubrakov
 
7
Voles
24
Mitsckevich
 
19
Kashkar
21
Fadeev
11
Mikulchik
 
9
Lisovets
8
Dukov
 
16
Prishivalko
17
Shantyko
 
 
Starting GK
 
 
 
1. LINE
 
 
 
 
2. LINE
 
 
 
 
3. LINE
 
 
 
 
4. LINE
 
 
 
 
EXTRAS
 
 
 
 
1
Svendsen
 
11
Fischer
22
Noteng
 
16
Søberg
4
Nilsen
14
Karterud
 
27
Lesund
5
Simonsen
 
8
Medby
9
Baar
18
Nilsen
 
15
Nørstebø
2
Lyngset
 
21
Nilsen
26
Henriksen
23
Salsten
 
3
Hofsli
 
28
Johansen
24
Andersson
6
Pedersen