Referat | Målmænd | Spillerstatistik | Kæder | Periode-summary

Referat

Game timeEventTime
60:00 Kampen er slut - afventer godkendelse.[18:07]
60:00 Kampen er godkendt![18:07]
60:00 3. periode er slut.[18:04]
59:41 Latvia har skudt på mål.[18:03]
59:41 Latvia har skudt på mål.[18:03]
59:25 #16 Morten Mathiesen fra Denmark idømmes 2 minutter for Holding.[18:03]
56:39 Denmark har skudt på mål.[17:59]
56:38 Denmark har skudt på mål.[17:59]
55:37 Udvisningen til #4 Rinalds Rosinskis er slut og Latvia spiller nu med 5 spillere på isen.[17:58]
54:25 Udvisningen til #18 Georgijs Golovkovs er slut og Latvia spiller nu med 4 spillere på isen.[17:56]
53:37 #4 Rinalds Rosinskis fra Latvia idømmes 2 minutter for Cross-checking.[17:55]
52:25 #18 Georgijs Golovkovs fra Latvia idømmes 2 minutter for Interference.[17:53]
52:14 Latvia har skudt på mål.[17:52]
52:13 Latvia har skudt på mål.[17:52]
48:37 I tiden 48:37 scorer Latvia til stillingen 4 - 0. Målet blev scoret af spiller #17 Nikolajs Jelisejevs. Scoringen blev assisteret af #22 Roberts Lipsbergs og #7 Patriks Skuratovs.[17:49]
44:52 Latvia har skudt på mål.[17:44]
44:51 Denmark har skudt på mål.[17:44]
43:41 Udvisningen til #23 Christopher Frederiksen er slut og Denmark spiller nu med 5 spillere på isen.[17:43]
43:19 Latvia har skudt på mål.[17:42]
42:26 Latvia har skudt på mål.[17:42]
42:14 Latvia har skudt på mål.[17:42]
41:41 #23 Christopher Frederiksen fra Denmark idømmes 2 minutter for Delaying the game.[17:41]
41:09 Udvisningen til #4 Martin Mortensen er slut og Denmark spiller nu med 5 spillere på isen.[17:38]
40:01 3. periode er startet.[17:37]
40:00 2. periode er slut.[17:22]
39:58 #1 Mathias Hansen blokerer pucken for Denmark.[17:22]
39:54 Latvia har skudt på mål.[17:22]
39:31 Latvia har skudt på mål.[17:21]
39:09 #4 Martin Mortensen fra Denmark idømmes 2 minutter for Holding.[17:20]
38:23 Udvisningen til #9 Nikita Jevpalovs er slut og Latvia spiller nu med 5 spillere på isen.[17:19]
37:36 Latvia løber off-side.[17:17]
37:22 #1 Mathias Hansen blokerer pucken for Denmark.[17:17]
37:21 Latvia har skudt på mål.[17:17]
36:56 Udvisningen til #18 Lasse Jul Korsgaard er slut og Denmark spiller nu med 4 spillere på isen.[17:16]
36:23 #9 Nikita Jevpalovs fra Latvia idømmes 2 minutter for Roughing.[17:15]
36:23 #2 Christoffer Lindhøj fra Denmark idømmes 2 minutter for Holding.[17:15]
36:20 Latvia har skudt på mål.[17:14]
36:10 Latvia har skudt på mål.[17:14]
35:26 Latvia har skudt på mål.[17:13]
35:13 Latvia har skudt på mål.[17:13]
35:12 Latvia har skudt på mål.[17:13]
34:56 #18 Lasse Jul Korsgaard fra Denmark idømmes 2 minutter for Slashing.[17:13]
34:46 Denmark har skudt på mål.[17:11]
34:32 Denmark har udbedt sig time-out.[17:10]
34:32 I tiden 34:32 scorer Latvia til stillingen 3 - 0. Målet blev scoret af spiller #7 Patriks Skuratovs. Scoringen blev assisteret af #18 Georgijs Golovkovs og #10 Edgars Kulda.[17:10]
34:04 Latvia har skudt på mål.[17:09]
33:06 Denmark har skudt på mål.[17:07]
31:46 Latvia har skudt på mål.[17:05]
30:49 #1 Mathias Hansen blokerer pucken for Denmark.[17:04]
30:48 Latvia har skudt på mål.[17:04]
30:00 I tiden 30:00 scorer Latvia til stillingen 2 - 0. Målet blev scoret af spiller #17 Nikolajs Jelisejevs. Scoringen blev assisteret af #22 Roberts Lipsbergs.[17:03]
29:03 Latvia har skudt på mål.[17:02]
28:00 #20 Elviss Merzjikins blokerer pucken for Latvia.[17:00]
27:59 Denmark har skudt på mål.[17:00]
26:41 Latvia har skudt på mål.[16:58]
26:39 Latvia har skudt på mål.[16:58]
25:57 Denmark har skudt på mål.[16:56]
23:48 Denmark har skudt på mål.[16:52]
23:28 #1 Mathias Hansen blokerer pucken for Denmark.[16:51]
23:27 Latvia har skudt på mål.[16:51]
23:13 Udvisningen til #23 Daniels Riekstins er slut og Latvia spiller nu med 5 spillere på isen.[16:51]
23:12 Udvisningen til #9 Marco Illemann er slut og Denmark spiller nu med 5 spillere på isen.[16:51]
22:58 Latvia har skudt på mål.[16:50]
22:51 Denmark har skudt på mål.[16:50]
22:02 Denmark har skudt på mål.[16:49]
21:31 Udvisningen til #7 Patriks Skuratovs er slut og Latvia spiller nu med 4 spillere på isen.[16:49]
21:13 #23 Daniels Riekstins fra Latvia idømmes 2 minutter for Roughing.[16:48]
21:13 #9 Marco Illemann fra Denmark idømmes 2 minutter for Slashing.[16:48]
20:58 Denmark har skudt på mål.[16:46]
20:57 Denmark har skudt på mål.[16:46]
20:01 2. periode er startet.[16:45]
20:00 1. periode er slut.[16:29]
20:00 Denmark har skudt på mål.[16:29]
19:31 #7 Patriks Skuratovs fra Latvia idømmes 2 minutter for Tripping.[16:28]
14:49 Latvia har skudt på mål.[16:22]
13:32 Latvia løber off-side.[16:20]
11:21 Latvia har skudt på mål.[16:17]
10:58 Udvisningen til #24 Edmunds Augstklans er slut og Latvia spiller nu med 5 spillere på isen.[16:16]
10:57 Denmark har skudt på mål.[16:16]
10:48 Denmark har skudt på mål.[16:16]
10:47 Denmark har skudt på mål.[16:16]
10:08 Denmark har skudt på mål.[16:15]
09:56 Denmark løber off-side.[16:15]
08:58 #24 Edmunds Augstklans fra Latvia idømmes 2 minutter for High Sticking.[16:14]
08:47 Denmark har skudt på mål.[16:14]
07:37 Denmark løber off-side.[16:12]
06:47 Denmark har skudt på mål.[16:10]
06:10 I tiden 06:10 scorer Latvia til stillingen 1 - 0. Målet blev scoret af spiller #6 Martins Oskars Freimanis. Scoringen blev assisteret af #16 Romans Semjonovs og #23 Daniels Riekstins.[16:10]
06:10 Udvisningen til #4 Martin Mortensen annulleres pga. målet og Denmark spiller nu med 5 spillere på isen.[16:10]
05:57 #4 Martin Mortensen fra Denmark idømmes 2 minutter for Tripping.[16:09]
05:45 Denmark skyder pucken til icing.[16:08]
04:39 Latvia har skudt på mål.[16:06]
04:20 Denmark skyder pucken til icing.[16:06]
03:58 Latvia har skudt på mål.[16:05]
03:53 Latvia har skudt på mål.[16:04]
03:53 #1 Mathias Hansen blokerer pucken for Denmark.[16:05]
00:05 Denmark har skudt på mål.[16:04]
00:05 Denmark har skudt på mål.[16:04]
00:05 Denmark har skudt på mål.[16:04]
00:05 Denmark har skudt på mål.[16:04]
00:05 Latvia har skudt på mål.[16:04]
00:05 Latvia har skudt på mål.[16:04]
00:00 1. periode er startet.[16:03]
00:00 Denmark skifter målmand. Ind kommer #1 Mathias Hansen.[16:03]
00:00 Latvia skifter målmand. Ind kommer #20 Elviss Merzjikins.[16:03]
00:00 Velkommen til kampen i U18 i Esbjerg mellem Latvia og Denmark.

Starting Goalkeepers i dagens kamp er ##20 Elviss Merzjikins for Latvia og ##1 Mathias Hansen for Denmark.
[16:03]
00:00 Din liveoperatør har nu sat sig bag rattet for at styre dig igennem kampen og er ved sætte holdene op. God fornøjelse når kampen starter![14:48]


Målmænd

---This game------Tournament total---
#GKSGASVPGPMINSGASVPGAA
20Elviss Merzjikins230100%3120570100,000,00
25Ivars Punnenovs0 36058886,218,00
 
 
---This game------Tournament total---
#GKSGASVPGPMINSGASVPGAA
1Mathias Hansen35488,57%312081890,124,00
20Mathias Andersen0 36018288,892,00
 


Spillerstatistik

-----This game--------Tournament total---
#PosPlayerLineGAPPeMiGPGAPPeMi
2RDM. Gelazis100000300000
3LDI. Makarovs100000301148
4RDR. Rosinskis400012300036
5LDJ. Eisaks400000301100
6LDM. Freimanis310100331400
7LDP. Skuratovs211212322448
8RDK. Apsitis300000300000
9CEN. Jevpalovs100012332536
10RWE. Kulda201100304400
11LWE. Arinieks (C)400000300000
12LWZ. Zusevics200000200000
13LWA. Sevcenko400000310112
15CER. Ozolins400000300024
16RWR. Semjonovs301100303300
17LWN. Jelisejevs111200333600
18CEG. Golovkovs201112313424
19CEF. Plostieks300000322412
22RWR. Lipsbergs111200223500
23LWD. Riekstins301112322436
24RDE. Augstklans200012300048
 
 
-----This game--------Tournament total---
#PosPlayerLineGAPPeMiGPGAPPeMi
2LDC. Lindhøj200012300036
3RDR. Brobak200000100000
4RDM. Mortensen3000243000510
5LDR. Lyø300000300000
7LDB. Uldall100000301100
8RDM. Carlsen400000300000
9RDM. Illemann100012300024
10LDR. Vad Christensen400000300012
11LWE. Kristensen100000331400
13RWO. Björkstrand100000302212
14CEM. Aagaard200000301100
15CEK. Lauridsen (C)100000322400
16LWM. Mathiesen2000123101416
17LWN. Gade300000300012
18RWL. Jul Korsgaard300012300036
19RWM. Asperup200000301100
21CED. Maxwell400000300000
22RWM. Thune400000301100
23CEC. Frederiksen300012300024
24LWO. Dam400000200012
 


Kæder

20
Merzjikins
 
2
Gelazis
3
Makarovs
 
22
Lipsbergs
9
Jevpalovs
17
Jelisejevs
 
24
Augstklans
7
Skuratovs
 
10
Kulda
18
Golovkovs
12
Zusevics
 
8
Apsitis
6
Freimanis
 
16
Semjonovs
19
Plostieks
23
Riekstins
 
4
Rosinskis
5
Eisaks
 
15
Ozolins
13
Sevcenko
 
 
Starting GK
 
 
 
1. LINE
 
 
 
 
2. LINE
 
 
 
 
3. LINE
 
 
 
 
4. LINE
 
 
 
 
EXTRAS
 
 
 
 
1
Hansen
 
9
Illemann
7
Uldall
 
13
Björkstrand
15
Lauridsen
11
Kristensen
 
3
Brobak
2
Lindhøj
 
19
Asperup
14
Aagaard
16
Mathiesen
 
4
Mortensen
5
Lyø
 
18
Jul Korsgaard
23
Frederiksen
17
Gade
 
8
Carlsen
10
Vad Christensen
 
22
Thune
21
Maxwell
24
Dam